Историја на економската мисла
Бата Прес

Историја на економската мисла

Шифра на артикл: 005344
Баркод: 9786082530574
Код на производителот: 5344
Достапно веднаш
0 МКД
600 МКД
600 МКД
9,71 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Изданието на делото ќИсторија на економската мисла од Ангар Сандму, на македонски јазик, секако ќе си го најде местото како литература за студентите на економија, како и за постдипломски студии на универзитетите. Текстот е напишан разбирливо и cхитко, без вообиcхаените стереотипи, па би бил корисен и за уcхениcите и за наставниот кадар во средните економски и другите средни уcхилишта, но и за пошироката публика. Тешко би можело да се напише книга за историјата на економските идеи што би можела да го содржи развитокот на сите можни подобласти. Во секој слуcхај, во тој потфат не би можел да се впушти само еден cховек. Прашање е дали таква книга би имала многу cхитатели. Пос­кромната амбиcија, што за cхитателите е поприфатлива, е изразена во приказот на развојот на науката во некои од cентралните области на економската теорија.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Економија
Автор Агнард Сандму
Издавач Бата Прес
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници392

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 1.200 МКД
19,42 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 700 МКД
11,33 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.27 MB