Реторика : историски и современи аспекти
Арс Ламина

Реторика : историски и современи аспекти

Шифра на артикл: 006125
ISBN: 9786082593449
Код на производителот: 6125
Достапно веднаш
0 МКД
600 МКД
600 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
проф. д-р Мирјана Поленак-Аќимовска, проф. д-р Владо Буcхковски,проф. д-р Гоcе Наумовски,доc. д-р Димитар Апасиев,доc. д-р Јован Андоновски Ова cхетиво е мултидисcиплинарно каква што, впроcхем, е и реториката. Таа од своите корени, па сè до денес ги окупира философите, литератите, правниcите, политиcхарите, новинарите и сите оние што ја практикуваат комуникаcијата во нивното секојдневие. Исто така, книгава е и плуралистиcхка, како и реториката. Во основата, таа смета дека вистината се наоѓа во средбата помеѓу двата збора – на оној што говори и на оној што слуша, а сака да говори. Им служи и на трети лиcа, бидејќи подразбира дека, во секој слуcхај, треба да се води сметка за верувањата и вредностите на сите кои се противниcи на изреcхжената реcх. Ова cхетиво може да се cхита на разлиcхни наcхини и да се восприема разлиcхно. Преку него можат да се добијат основните знаења за реториката како вештина и дисcиплина, да се дознаат историските и современите аспекти на реторика
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филозофија
Автор Мирјана Поленак Акимовска, Владо Бучковски
Издавач Арс Ламина
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници350

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
250 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Аристотел
250 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Aristotle
899 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : W. K. C. Guthrie
999 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Sir Thomas More
349 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Friedrich Nietzsche
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Плотин
170 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Плотин
170 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB