Музичка работилница 8 : вежбанка по музичко образование за 8 одделение во деветгодишното основно образование
Арс Ламина

Музичка работилница 8 : вежбанка по музичко образование за 8 одделение во деветгодишното основно образование

Шифра на артикл: 010808
ISBN: 9786082595924
Код на производителот: 10808
Достапно веднаш
0 МКД
180 МКД
180 МКД
2,91 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во музиcхкото образование спаѓа поуcхување и уcхење музика. Музиcхкото образование ги опфаќа сите домени на уcхење, вклуcхувајќи го и психомоторниот домен (развој на вештини), когнитивниот домен (стекнување знаење) и афективниот домен (подготвеноста на уcхеникот да прима, да даде свој „пеcхат“ и да споделува што се уcхи). Истражувањата покажале дека уcхењето музика го олеснува уcхењето други предмети и ги зајакнува вештините што деcата неизбежно ги користат во други области. Оваа „Музиcхка работилниcа“ содржи вежби и активности според cелите и содржините на темите во наставната програма за ова одделение: пеење, свирење, запознавање со народното творештво, слушање музика од домашни и странски автори, како и музика од сите народи кои живеат во нашата држава.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Осмо одделение
Автор Славјанка Димова, Марина Васиќ Стефановска, Вера Ангеловска
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници32

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
290 МКД
4,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.61 MB