Македонски јазик 8 : вежбанка со тестови за осмо одделение
Арс Ламина

Македонски јазик 8 : вежбанка со тестови за осмо одделение

Шифра на артикл: 042936
ISBN: 9786082670607
Код на производителот: 42936
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Вежбанката по македонски јазик е наменета, пред сè, за учениците од основното образование. Концепциски ги содржи Наставниот план и програмата дадени од Бирото за развој на образованието и Министерството за образование и наука. Вежбанката се состои од три дела. Во првиот дел се вклучени вежби од сите содржини што ја сочинуваат областа јазик. Наставните теми се: историски развој на македонскиот јазик, фонетика и фонологија, морфологија, синтакса, лексикологија и правопис. Во вториот дел се вклучени вежби од сите содржини што ја сочинуваат областа литература. Наставни теми се: литература (проза, поезија и драма), изразување и творење и медиумска култура. Во третиот дел се дадени тестови наменети за проверка на степенот на совладаноста на темите.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Осмо одделение
Автор Наташа Ацевска
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници104

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
290 МКД
4,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.6 MB