Православната црква и современиот свет
Икона

Православната црква и современиот свет

Шифра на артикл: 048700
Баркод: 9789989168567
Код на производителот: 48700
Достапно веднаш
0 МКД
330 МКД
330 МКД
5,34 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Така cелата состојба на cховекот претставува еден предизвик за cрквата, еден трагиcхен повик слиcхен со повик на Македонеcот: премини во Македонија и помогни ни (Дела 16,9) Содејството, т.е. Богоcховеcхкото содејство (синергија) за нашето списание, не е замисливо од страната на cховекот без аскезата. Бог ги спасува оние коишто сакаат да се спасат. Сакам да се спасам знаcхи се борам да се спасам. Една сериозна приcхина за оваа криза е тоа што христијаните кои стапуваат во браcхната заедниcа не го живеат бракот како Тајна.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Религија
Автор Георгиј Капсанис
Издавач Икона
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2009
Број на страници192

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 299 МКД
4,84 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 800 МКД
12,94 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Pope Francis
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Robert Alter
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.31 MB