Точно изложување на православната вера
Икона

Точно изложување на православната вера

Шифра на артикл: 048701
ISBN: 9786082213989
Код на производителот: 48701
Достапно веднаш
0 МКД
599 МКД
599 МКД
9,69 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
За внатрешното слово и за словото што се изговара Словесниот дел на душата се дели на внатрешно слово и на слово што се изговара. Внатрешното слово е движење на душата што се одвива во областа на разумот, но без какво и да е изговарањеч оттука, многупати, макар и молcхејќи, во себе реализираме cелосен разговор, а во соништата водиме дијалозич имено, затоа сите ние и сме словенски суштества. Зашто, нитy оние што од раѓање се неми, како ни оние што поради некаква болест или несреќа ја изгубиле способноста за зборување, не се ништо помалку словесни. Уснениот збор, од друга страна, своето дејство го има во моќта на говорот и во усното изговарање, односно, тоа е збор што го произнесуваме со јазик и со уста, поради што и се нарекува уснен зборч тој е гласноговорник на умот. По него и се нарекуваме глаголиви битија.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Религија
Автор Св. Јован Дамаскин
Издавач Икона
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2005
Број на страници328

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
299 МКД
4,84 EUR
Sačuvano u omiljne
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Pope Francis
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Robert Alter
1.099 МКД
17,78 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB