400 глави за љубовта
Икона

400 глави за љубовта

Шифра на артикл: 048971
Баркод: 9789989213250
Код на производителот: 48971
Достапно веднаш
0 МКД
299 МКД
299 МКД
4,84 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Од љубовта кон пријателите не одделува следното: ако завидуваме или ако сме предмет на завист, приЧинувањето или претрпувањето на штета, нанесувањето или претрпувањето штета, нанесувањето или претрпувањето на неЧесност и помислите возникнати од недоверба. Затоа, немој да го правиш ова самиот и не давај им повод на другите да го прават истото за да не бидеш отфрлен од љубовта на својот пријател. Нашиот ум се наоѓа меѓу двајcа т.е., меѓу ангелот и ѓаволот од кои секој му го советува она што му е својствено: едниот добродетел а другиот порок. Но умот има власт да го избере и сила да го следи или да го отфрли она што го сака. Има три приЧини за љубовта кон богатството, љубовта кон насладувањето, суетноста и неверието. Награда за воздржанието е бестрастието, а за верата - познанието. Бестрастието раѓа способност за расудување, а познанието љубов кон Бога.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Религија
Автор Св. Максим Исповедник
Издавач Икона
Јазик Македонски
Година на објавување2003
Број на страници92

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 299 МКД
4,84 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 800 МКД
12,94 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Pope Francis
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Robert Alter
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.31 MB