Подвижник на љубовта
Икона

Подвижник на љубовта

Шифра на артикл: 048977
ISBN: 9786082210223
Код на производителот: 48977
Достапно веднаш
0 МКД
699 МКД
699 МКД
11,31 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Мои сакани духовни деца, Сакам, додека сум уште при здрав разум, да ви дадам неколку совети. …Но, јас чувствувам дека сум најгрешен човек на светот. Исповедав, секако сè на што ќе се сетев и Бог ми простуваше. Сега пак чувствувам дека имам многу духовни гревови и затоа ги молам сите оние кои ме познаваа да се молат за мене зашто и јас во животот, скрушено се молев за вас. Сега, кога одам на небо, чувствувам дека Бог ќе ме праша: „Што правиш ти овде?“ Јас ќе можам да му кажам само едно нешто: „Знам дека сум недостоен за ова место, Господе, но што и да посака Твојата љубов, јас ќе бидам задоволен.“ Не знам потоа што ќе се случи, но сакам тогаш да дејствува љубовта Божја. Секогаш се молев моите духовни чеда да го засакаат Бог Кој е сè… Зашто, од овде треба да почнеме. Ве молам да ми простите за сè со што ве ожалостив. Јеромонах Порфириј Кавсокаливија, 4/17 јуни 1991.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Религија
Автор Старец Порфириј
Издавач Икона
Јазик Македонски
Година на објавување2010
Број на страници424

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
299 МКД
4,84 EUR
Sačuvano u omiljne
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Pope Francis
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Robert Alter
1.099 МКД
17,78 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB