Шестоднев - создавањето на светот и човекот
Икона

Шестоднев - создавањето на светот и човекот

Шифра на артикл: 049362
Код на производителот: 49362
Достапно веднаш
0 МКД
449 МКД
449 МКД
7,27 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во почетокот Бог ги создаде небото и земјата.Чудесноста на мислата ги занемува зборовите во мене.Што попрво да кажам? Со што да го започнам толкувањето? Да ја разобличам ли суетата на многубожците? Или да ја воздигнам вистината на нашето учење? Грчките мудреци многу размислувале за природата, а ниту едно нивно учење не останало цврсто и непоколебливо- бидејќи следното учење секогаш го соборувало предходното.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Религија
Автор Св. Василиј Велики
Издавач Икона
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2003
Број на страници150

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 299 МКД
4,84 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 800 МКД
12,94 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Pope Francis
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Robert Alter
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.19 MB