За молитвата: за Исусовата молитва
Икона

За молитвата: за Исусовата молитва

Шифра на артикл: 049548
ISBN: 9786084993131
Код на производителот: 49548
Достапно веднаш
0 МКД
449 МКД
449 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Молитвата е непрестано творештво, повозвишена од која било друга уметност или наука. Преку молитвата доаѓаме во допир со Бесконечното Битие. Со други зборови, животот влегува во нас преку овој канал. Молитвата е чин на највисока мудрост, доблест и убавина. Таа е светиот занес на нашиот дух. Но, патишатата на ова творештво се сложени. Монах, пустиник, свештеник, духовник и духовен отец, основач на манастир, иконописец, црковен химнограг, писате, „мисионер“ се многуте харизми на отец Софрониј. Целиот свој живот тој стоеше пред тајната на човекот, чистиот и слободен „дух“ во тело кое е потчинето на космичките сили.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Религија
Автор Архимандрит Софронија
Издавач Икона
Димензија A5
Возраст 13+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници170
Димензијаhartija

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Pope Francis
999 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Robert Alter
1.099 МКД
Sačuvano u omiljne
499 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.43 MB