Прирачник по природни науки 6 за помош во учењето и подготовка за тестирања и натпревари
Арс Ламина

Прирачник по природни науки 6 за помош во учењето и подготовка за тестирања и натпревари

Шифра на артикл: 004783
Баркод: 9786082479279
Код на производителот: 4783
Достапно веднаш
0 МКД
420 МКД
420 МКД
6,80 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
За помош во учењето и подготовка за тестирања и натпревари. Македонското адаптирано издание на серијалот Природни науки 4-6 одделение е создадено во целосна согласност со адаптираната наставна програма за Природни науки донесена од Министерството за образование на Република Македонија, а неговите содржини се развиени и произлегуваат согласно општите и конкретните цели на оваа наставна програма. Дополнително, материјалот е надграден и со содржини што на учениците ќе им помогнат соодветно да се подготват за сите тестирања и учество на натпревари по предметот Природни науки. Во целосната подготовка на овој серијал (превод, адаптација и проширување на потребниот материјал) беше вклучен поголем стручен тим составен од универзитетски професори, наставници и практичари.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Прирачници
Автор Фиона Бакстер, Лиз Дили
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници132

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.14 MB