Љубовологија

Љубовологија

Шифра на артикл: 001193
ISBN: 9786086551902
Код на производителот: 1193
Достапно веднаш
0 МКД
480 МКД
480 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Која е разликата помеѓу лјубов и залјубеност? Постои ли безусловна лјубов и сродни души? Дали лјубовта е прашање на одлука и дали е вистина дека спротивностите фатално се привлекуваат? Зошто доаѓа до неверство и може ли да се преболи? Ова се само некои од прашањата што ги поставува и на кои прецизно одговара Бруно шимлеша, најпознатиот хрватски автор на духовна литература во својата нова книга Лјубовологија, која нè учи како да изградиме здрави и среќни односи со другите. Дали станува збор за партнерска или семејна лјубов, пријателски или деловни односи, авторот ни ги разоткрива вообичаените заблуди и погрешни очекувања кои си ги наметнуваме едни на други, но исто така предлага и решенија кои ќе ја вратат довербата и задоволството во најважната сфера на жживотот. За градење на вистинска лјубовна врска клучни се три фактори – рамнотежа на давање и примање на убавина, висок степен на компатибилност и искреност.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Психологија
Автор Бруно Шимлеша
Издавач Концепција
Јазик Македонски
Година на објавување2012
Број на страници300

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 12.12 MB