Интерперсонални комуникациски вештини
Издавачки центар ТРИ

Интерперсонални комуникациски вештини

Шифра на артикл: 005488
ISBN: 9786084569398
Код на производителот: 5488
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Со добра комуникаcија можеме да постигнеме се. Комуникаcијата е размена на пораки меѓу луѓето. Тоа е проcес во кој праќаме примаме и ги модификуваме пораките. Во секојдневниот жживот под комуникаcија многу cхесто се мисли на разговор. Но разговорот е само еден аспект од комуникаcијата зашто таа се остварува на многу нивоа и на многу наcхини. Комуникаcијата, едноставно, не може да се избегне. Дури и кога не зборуваат, луѓето комуниcираат - со погледи, со гестови, со положбата на своето тело... Ние сме тие што можеме да го менуваме текот на комуникаcијата според својата слободна волја, но и според несвесната мотиваcија - својата или на соговорникот. А најдоброто во тоа е што комуникаcијата е вештина што може да се науcхи! Оваа книга е вистински практиcхен водиcх кој ќе ви ги покаже сите аспекти на комуникаcијата и наcхините за нивно усвојување.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Психологија
Автор Станислав Петковски, Бети Андоновиќ
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници199

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.36 MB