Плацебото сте вие : силата на вашиот ум
Топер

Плацебото сте вие : силата на вашиот ум

Шифра на артикл: 006951
Баркод: 9786082086026
Код на производителот: 6951
Автор: Џо Диспенца
Достапно веднаш
0 МКД
580 МКД
580 МКД
9,39 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дали е возмоно некој да се излекува само со моќта на мислите – без лекови или операcија? Вистината е дека тоа се случува многу почесто отколку што би очекувале. Во книгата Плаcебото сте вие, доктор Џо Диспенcа споделува многу документирани случаи за луЌе што излекувале кардиолошко заболување, депресија, артритис, па дури и тремор кај Паркинсонова болест, верувајќи во плаcебо. Слично на тоа се потврдените приказни за луЌе што се разболеле или некои дури и починале откако им била поставена погрешна фатална дијагноза. Доктор Џо, исто така, го поставува прашањето: „Дали е возмоно да се научи принcипот на плаcебо-ефектот и дали мое да се произведат истите внатрешни промени во здравјето и, конечно, во животот на човекот, не потпирајќи се на некоја надворешна супстанcија?“ Тој изнесува научни докази (вклучително и снимки на скениран мозок) за извонредни излекувања, потврдени на неговите работилниcи.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Психологија
Автор Џо Диспенца
Издавач Топер
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници384

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Лорен
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Теодул Рибо
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.29 MB