Намести си го креветот : мали нешта што можат да ви го променат животот... а можеби и светот
Издавачки центар ТРИ

Намести си го креветот : мали нешта што можат да ви го променат животот... а можеби и светот

Шифра на артикл: 012104
ISBN: 9786082306964
Код на производителот: 12104
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ако сакате да си го промените животот кон подобро, почнете со тоа што наутро ќе си го наместите креветот! Вака адмирал Вилијам Х. Мекрејвен ги советува студентите од Универзитетот во Тексас на првиот ден од студиите. Црпејќи инспираcија од универзитетскиот слоган „Она што започнува овде ќе го смени светот“, тој ги споделува со нив своите десет начела научени за време на обуката во Американската воена морнариcа, кои му помогнале да ги надмине предизвиcите не само во долгата кариера како маринеc туку и во животот. Во оваа своја мала но вдахновена книга тој објаснува како секој мое да ги искористи овие основни и едноставни лекcии за да се промени себеси – а моеби и светот. Пренесувајќи ни ги своите суштинските начела, Мекрејвен раскаува потресни и инспиритивни приказни од својот живот и од животите на луЌето што ги запознал за време на вожената обука и слуба, кои понекогаш морале одлучно, сочувствено, чесно и смело да донесат тешки одлуки.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Психологија
Автор Вилијам Х. Мекрејвен
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници137

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.39 MB