Речи НЕ без чувство на вина
Бата Прес

Речи НЕ без чувство на вина

Шифра на артикл: 050043
Баркод: 9786082531854
Код на производителот: 50043
Достапно веднаш
0 МКД
430 МКД
430 МКД
6,96 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
ПРЕСТАНИ ДА ИМ УГОДУВАШ НА ДРУГИТЕ! Научи како да поставиш граници и како слободно да кажеш НЕ – без чувство на вина! Зарем не ти досади тоа што луѓето те искористуваат? Дали си уморен/на од колегите, пријателите, па дури и роднините што си земаат за право да го користат твоето време и очекуваат да им бидеш достапен кога ѝ да им затреба нешто? Ако е така, тогаш ова е вистинска книга за тебе – Речи НЕ без чувство на вина! Во оваа книга ќе откриеш: • Како и самиот автор ги пребродил навиките да им угодува на другите луѓе. • Список на најчести причини кога велиме ДА, а знаеме дека треба да кажеме НЕ. • Десет едноставни стратегии како на фин начин да го одбиеме барањето. • Зошто зборот НЕ, не нè прави лоша личност (напротив!). • Најдобар начин да развиеш навика за да воспоставиш лични и професионални граници. • Како да знаеш дали си личност што им угодува на другите. Плус бонус поглавје: • Како да речеш НЕ на посебни групи луѓе како што се брачни другари, деца и пријател
Карактеристика Вредност
Kатегорија Психологија
Автор Дејмон Захаријадес
Издавач Бата Прес
Јазик Македонски
Година на објавување2022
Број на страници180
Димензијаhartija

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Лорен
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Теодул Рибо
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.29 MB