Значењето на родителската љубов
Икона

Значењето на родителската љубов

Шифра на артикл: 056602
Код на производителот: 56602
Достапно веднаш
0 МКД
549 МКД
549 МКД
8,88 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Претерано забрзаното темпо на животот, преголемата зафатеност на родителите-сето тоа е илузија, замка која може да ги држи во ропство долги години, изолирајќи ги родителите од децата, полека и сигурно уништувајќи ја нашата природа, нашето семејство, нашиот дом. Растејќи, детето се развива во здрава личност правопропорционално со количината и квалитетот на љубовта што ја добива. Како што на растението му е потребна сончева светлина и влага, така на детето му треба љубов и грижа. Главната важност на наредбите се состои во тоа што врз основа на нив детето носи несвесни одлуки за градење на целиот свој живот. Многу од успесите или неуспесите на возрасниот човек често се засноваат на оние забрани што ги добило во детството од неговите родители. Постојат позитивни или негативни забрани. Овде детално ќе бидат разгледани токму негативните забрани бидејќи тие можат да имаат разорно влијание врз животот на детето, па заради тоа, многу е важно родителите да научат да ги препознаваат.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Психологија
Автор Игумен Евмениј Перистиј
Издавач Икона
Боја Мултиколор
Димензија A5
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници276

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Лорен
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Теодул Рибо
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB