Во пречката е патот
Антолог

Во пречката е патот

Шифра на артикл: 061689
ISBN: 9786082436432
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Препреките не треба да ги сфаќаме само како пречки на патот: тие така можат да бидат и извор на инспирација. Со едноставна промена на ставот, она што изгледа како непремостлива бариера може да стане можност што се добива еднаш во животот. Оваа книга ја открива формулата како да ги претвориме слабостите во предности, а тешкотиите во триумф. Перикле, Стив Џобс, Томас Едисон, Амелија Ерхарт, Махатма Ганди, Барак Обама, Рокфелер и многумина други, не биле генијалци, исклучително среќни или надарени луѓе, туку нивниот успех потекнува од стоичката филозофија на римскиот император Марк Аврелиј. Она што стои на патот е патот, односно пречките во дејствувањето го стимулираат дејствувањето.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Психологија
Автор Рајан Холидеј
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници224

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Лорен
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Теодул Рибо
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.01 MB