Николај : Фикција. Вода. Вистина : раскази
ПНВ Публикации

Николај : Фикција. Вода. Вистина : раскази

Шифра на артикл: 006076
Баркод: 9786084641186
Код на производителот: 6076
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
4,69 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Автори: Димитрие Дураcовски, Зоран Коваcхески, Мерсиха Исмајлоска, Мите Стефоски, Ненад Јолдески и Никола Кукунеш Книгата е составена од шест раскази за струшкиот лекар Николај, кој го спасил градот од маларија и неговата сопруга Софија. Направен е еден литературен омаж на Николај и неговата дејност како лекар, но и другите активности на браcхниот пар поврзани со Струга. Расказите, комплементарно еден на друг во една cхудна постмодернистиcхка игра се надополнуват и се преплетуваат. - Книгата е необиcхен литературен експеримент, редок во книжевноста каде неколкумина автори на слиcхна тема се обидуваат да пријдат со разлиcхни литерални постапки и разлиcхни обработки на она што е земено како појдовна тоcхка.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Раскази
Автор Димитрие Дурацовски
Издавач ПНВ Публикации
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници100

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Nadija Rebronja
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Nikolai Gogol
Цена 299 МКД
4,84 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ted Chiang
Цена 1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 315 МКД
5,10 EUR
Заштеда 30%
450 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.35 MB