Клучот на животот
Арс Ламина

Клучот на животот

Шифра на артикл: 047257
Баркод: 9786082673523
Код на производителот: 47257
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Збирката раскази „Клуcхот на жживотот“ на Иво Митев-жиле е јасно и недвосмислено насоcхена кон универзалното, трајното и неменлживото во жживотите на луѓето, заплеткани во cрни лјубови и судбини, во подвизи и дела, поголеми од нив самите. Дури и кога се слуcхуваат „тука“ и „сега“, овие раскази се однесуваат на „сегде“ и „секогаш“. Напишани во разлиcхни раскажуваcхки формати (реферирање на конкретни лиcхности, дела и настанич историографска фикcијач псевдоисторијач омажич надоврзувања и дописи на претпоставкич лиcхни илустраcии на колективни судбини и мемории...), расказите на Иво Митев-жиле се дефиле, или литија, кажано со лексиката на авторот, на недобројните книжевни комбинаcии на фактите и фикcијата. Насловот на збирката, кој не е преземен од конкретен расказ во неа, претставува еден вид код, тајна шифра, лајт-мотив на сите единаесет приказни.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Раскази
Автор Иво Митев Жиле
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници103

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Nadija Rebronja
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Nikolai Gogol
Цена 299 МКД
4,84 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ted Chiang
Цена 1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 315 МКД
5,10 EUR
Заштеда 30%
450 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.32 MB