Обој, обој, обој
Арс Ламина

Обој, обој, обој

Шифра на артикл: 047393
Баркод: 9786082674179
Код на производителот: 47393
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во оваа збирка раскази запрвпат (колку што му е познато на авторот) се применува методот на Бјордан (Byordan) - техника за одредување просечно времетраење на едно книжевно дело (вредност дефинирана откако бил тестиран примерок од 37 случајно одбрани читатели во различни временски услови, расположенија, периоди од денот, местоположба, умор и исцрпеност од работни обврски или наспани и одморени разгалени студенти, влијанија од кофеин, алкохол или слични (стимуланси или отсуство од нив...). Накусо: тоа е времетрањето потребно за едно книжевно дело (во овој случај - расказите) да се прочита во вообичаени, секојдневни околности. Збирката раскази ОбојОбојОбој е дебитанстко прозно остварување на Јордан Николов - битолчанец, компарист, активен музичар и диск-џокеј. Замислени како музички секвенции, расказите на Николов брзо прескокнуваат од една тема на друга, меѓутоа никогаш на начин на кој нешто ќе остане недокажано. Напротив, во манир на искусен раскажувач, Николов го исцр
Карактеристика Вредност
Kатегорија Раскази
Автор Јордан Николов
Издавач Арс Ламина
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници126

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Nadija Rebronja
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Nikolai Gogol
Цена 299 МКД
4,84 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ted Chiang
Цена 1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 315 МКД
5,10 EUR
Заштеда 30%
450 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.33 MB