Продавница на тајни

Продавница на тајни

Шифра на артикл: 096010
ISBN: 9989920486204
Автор: Дино Буцати
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ова е збирка од најубавите раскази на еден од најоригиналните италијански автори во дваесеттиот век. Буцати се нурнува во тајните на секојдневниот живот при што навидум баналните настани ги преобразува во приказ на универзалната човекова состојба. Развојот на настаните е секогаш непредвидлив, полн со изненадувања и со фантастични решенија.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Раскази
Автор Дино Буцати
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2007
Број на страници192
Димензија12x20cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ted Chiang
1.499 МКД
24,26 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.08 MB