9-ти ноември
Сакам Книги

9-ти ноември

Шифра на артикл: 002515
ISBN: 9786084672609
Код на производителот: 2515
Автор: Колин Хувер
Достапно веднаш
0 МКД
380 МКД
380 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Ова е лјубовна приказна за едно типче (јас) и една девојка (Фалон). Мислам… Може ли да се смета за лјубовна приказна ако не завршува со лјубов? Мистериите завршуваат кога ќе се реши мистеријата. Биографиите завршуваат кога ќе се раскаже приказната. Лјубовните приказни би требало да завршуваат со лјубов, така? Можеби грешам, тогаш. Можеби ова не е лјубовна приказна. Ако ме прашате мене… би рекол дека ова може да се смета дури и за трагедија. што и да е – како и да завршува – ветив дека ќе ја раскажам. Па, без понатамошни одложувања. Еднаш, многу одамна… запознав една девојка. ВИСТИНСКАТА девојка.“ Фалон го запознава Бен, иден писател, дента пред да се пресели на другиот крај од земјата. Хемијата меѓу нив ги тера да го поминат тој нејзин последен ден во Л.А. заедно и нејзиниот драматичен жживот станува креативната инспирација за книга што Бен отсекогаш ја барал.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романси
Автор Колин Хувер
Издавач Сакам Книги
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници330

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Редклиф
300 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Карен Шалер
500 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Бет Моран
520 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Фиона Валпи
490 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Илиески Жан
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Болава Ана
400 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Заштеда 25%
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Rebecca Serle
1.199 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.39 MB