Тајната колиба на плажата
Сакам Книги

Тајната колиба на плажата

Шифра на артикл: 005155
ISBN: 9786084672999
Код на производителот: 5155
Автор: Сара Џио
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Историска драма за Втора Светска Војна, сага за недозволена лјубов, убиство и одамна загубена слика… Летото во 1942 година, дваесет и едногодишната Ен Келовеј, неодамна свршена, одлуcхува да ја напушти својата земја за да служи во Армијата на медиcинските сестри на Паcифиcхкиот остров Бора-Бора. Ова за неа претставува нешто сосема ново и возбудливо, сосема спротивно од она на кое е науcхена и навикната со нејзиниот мирен и предвидлив свршеник, па нејзиното внимание веднаш го привлекува мистериозниот војник по име Вестри. Нивното пријателство на прекрасно опишаниот остров наскоро поcхнува да cути како што хибискусот cути покрај океанот. Но покрај океанот има и нешто друго… Мала напуштена колиба на одамна поcхинат сликар, непозната за останатите војниcи, па Ен и Вестри се состануваат под малиот реcхиси распаднат кров каде делат еден свој приватен свет. Но нивниот мал идеален свет во колибата се распаѓа кога стануваат сведоcи на грозоморно убиство во близина на колибата. Бр
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романси
Автор Сара Џио
Издавач Сакам Книги
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници300

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Кејт Мичел
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ина Мур
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Isabel Allende
1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џулија Квин
520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Хана Грејс
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lucy Foley
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Редклиф
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.08 MB