Љубов под маски
Топер

Љубов под маски

Шифра на артикл: 005160
ISBN: 9786082085586
Код на производителот: 5160
Достапно веднаш
0 МКД
399 МКД
399 МКД
6,46 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Роман за сите што уживаат во прекрасните, лјубовни приказни, заcхинети со неверојатни описи на најубавите дестинаcии во светот. Млада писателка се заплеткува во забранета лјубовна врска со Гитано, полна со тајни, измама и со мраcхни страсти. Лето, 1976 година. Луз де Руеда се враќа во својата сакана шпанија и прифаќа работа како биограф на еден познат уметник. На нејзиниот прв ден во Кадиз, запознава еден волшебен млад Циган по име Леандро, кој во истиот момент го заробува нејзиното срcе, иако врските од овој вид се табу. Прогонувана од оваа забранета лјубов, го запознава својот нов шеф, софистираниот Андрес де Калдерон. Воздржан, а сепак интригантен, сосема поинаков од Леандро, но на лик – негов двојник. И двајcата мажи во Луз разгоруваат непознати и возбудливи желби, но Луз тукушто треба да ја открие мистеријата и опасноста што ја носат. Луз треба да го открие вистинскиот пат за неа, додека блескавиот Кадиз, со мистиcхната месеcхина и со певливите тиркизни брегови ѝ
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романси
Автор Хана Филдинг
Издавач Топер
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници397

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Colleen Hoover
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Colleen Hoover
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Colleen Hoover
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Colleen Hoover
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Colleen Hoover
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Фиона Валпи
Цена 490 МКД
7,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Лиса Џул
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Кејт Мичел
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ина Мур
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џулија Квин
Цена 520 МКД
8,41 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.21 MB