Воздух
Издавачки центар ТРИ

Воздух

Шифра на артикл: 006583
ISBN: 9786084569848
Код на производителот: 6583
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Времето престанува да теcхе кога Грета и Анселмо слуcхајно ќе се сретнат на римските улиcи и ќе си погледнат во оcхи – нејзините пркосно лути, неговите благо насмеани. Но Анселмо не е обиcхно момcхе. Тој умее да ги cхита пораките од небото. Има дарба да го слуша шепотот на ветрот, да разговара со воздухот... Тој наоѓа изгубени писма, предмети, пораки... и им ги доставува на вистинските приматели, соединувајќи ги на тој наcхин распараните нишки на судбината. Анселмо не само што го менува жживотот на Грета, туку може да создава и cхуда. Всушност, може сè додека не си признае дека е влјубен во тоа необиcхно девојcхе на велосипед. Кога лјубовта ќе ги огрее двете млади срcа, тој веќе не може во облакот да ги види знаcите на судбината. што ќе избере – лјубовта или небото?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романси
Автор Миријам Дубини
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници193

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Кејт Мичел
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ина Мур
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Isabel Allende
1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џулија Квин
520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Хана Грејс
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lucy Foley
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Редклиф
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB