Забранета љубов
Мартина

Забранета љубов

Шифра на артикл: 045111
Баркод: 9786084626824
Код на производителот: 45111
Достапно веднаш
0 МКД
390 МКД
390 МКД
6,31 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Оваа љубов, љубовта на Бихтер, забранетата љубов на Бихтер и Бехљуљ, е делот што авторот првично сакал да го напише и бил најуспешен… Бидејќи реалниот живот на романот е животот на Нихал, и авторот многу успешно го отсликал тој дел, забранетата љубов е сто пати поуспешна од тој дел. Тој е успешен и ја пишува оваа љубов на беспрекорен и извонреден начин, кој може да се нарече „уникатен“. Постои голема, голема моќ и уметност во анализата и објаснувањето на оваа љубов со сите нејзини моменти и периоди од почетокот до крајот. Душата и љубовта на оваа млада жена, која толку блиску и толку длабоко ја познаваме, нè фасцинира и опива. Откако Нихал ги буди нашите најсуптилни емоции и солзи во нашата душа, ние влегуваме во животот и душата на Бихтер, „најисклучителната жена во Истанбул“, и учествуваме во таков двосмислен копнеж, страстен сон на љубовта. И има толку длабока и мрачна наклонетост во тоа што ние, како Бехљуљ, остануваме неодлучни да бидеме чисти, да се препуштиме и долго да се двоум
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романси
Автор Халид Зија Ушаклигил
Издавач Мартина
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници386

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Аби Хименез
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Colleen Hoover
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Colleen Hoover
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Colleen Hoover
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Colleen Hoover
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Colleen Hoover
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Фиона Валпи
Цена 490 МКД
7,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Лиса Џул
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Кејт Мичел
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ина Мур
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 430 МКД
6,96 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.34 MB