Сопругата на винарот
Култура

Сопругата на винарот

Шифра на артикл: 045135
ISBN: 9786082620923
Код на производителот: 45135
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Љубов и предавство, простување и спас, се преплетуваат во приказната на овој прекрасен роман сместен среде лозјата на Шампањ во Северна Франција за време на најмрачните денови од Втората светска војна.“ – Пам Џеноф Шампањ, 1940 година, Германците ја освојуваат Франција. Стравот и очајот се сè поприсутни во секојдневниот живот. Одлуката да се преземе нешто против окупаторот не го заобиколува ни Мишел, сопственикот на винарницата „Шово“. И покрај противењето и стравувањето на неговата сопруга Инес, Мишел решава да соработува со Отпорот. Њујорк, 2019 година. Лив Кент само што се разведе, кога нејзината ексцентрична, француска баба се појави ненајавено, инсистирајќи на патување во Франција. Но, старата жена има скриени намери, таа крие трагична приказна, која со децении не ѝ дава мир. Кога конечно ќе се судрат минатото и сегашноста, Лив ќе се соочи со вистината што ја води сè до винарницата „Шово“.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романси
Автор Кристин Хармел
Издавач Култура
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници470

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Кејт Мичел
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ина Мур
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Isabel Allende
1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џулија Квин
520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Хана Грејс
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lucy Foley
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Редклиф
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB