Исповедта на акушерката
Култура

Исповедта на акушерката

Шифра на артикл: 046897
ISBN: 9786082621135
Код на производителот: 46897
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Роман раскажан со многу чувствителност и остроумност, „Исповедта на акушерката“ ќе ве натера ноќта да ја претворите во ден. Драга Ана, Она што треба да ви го кажам е тешко да се напише, но знам дека ќе ви биде многу потешко да го слушнете, и навистина многу ми е жал… Незавршеното писмо е единствената трага што Тара и Емерсон ја имаат за причината за самоубиството на нивната блиска пријателка Ноел. Она што го знаеја за Ноел беше нејзината работа како акушерка, нејзината страст за животот, нејзината љубов кон пријателите и семејството. Сепак, имаше толку многу што не знаеја. Со откривањето на писмото и огромната тајна, пријателите на Ноел почнуваат да ја откриваат вистината за жената што била дел од нивните животи и дел од животите на неколку непознати луѓе. Живот исполнет со љубов и предавство, сочувство и измама. Приказна за измама која прашува: Колку е потребно за да се прости?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романси
Автор Дијана Чејмберлен
Издавач Култура
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници515

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Редклиф
300 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Julia Quinn
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Карен Шалер
500 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Бет Моран
520 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Фиона Валпи
490 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Илиески Жан
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Болава Ана
400 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB