Странецот
Збор

Странецот

Шифра на артикл: 050541
ISBN: 9786085002023
Код на производителот: 50541
Достапно веднаш
0 МКД
490 МКД
490 МКД
7,93 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Времињата се тешки во 1893 година. Среде економска депресија, Јаков Хирш ја губи работата во банката. Очаен за работа, вдовецот патува по шините западно од Чикаго со својата четиригодишна ќерка Кејси. Неговата ќерка е многу болна, па е приморан да бара помош и да се симне од возот во непозната област за него, во градот Хомстед, во областа Ајова, каде што живее заедницата Амана. Лизел, млада жена од заедницата Амана, ја зема Кејси под своја закрила во Амана, а старешините од Хомстед му нудат работа на Јаков. Но, безбедноста и редот на заедницата Амана се загрозени кога старешините читаат статија во весник во која пишува дека Јаков Хирш го бараат за проневера на голема сума пари и дека се нуди награда за оној што ќе даде информација каде е. Старешините откриваат дека Јаков е заинтересиран за свршената Лизел, па тие го замолуваат да ја напушти колонијата. Јаков тврди дека е невин и лажно обвинет и се обидува да го исчисти своето име. Дали Јаков ќе може да остане во местото што го ч
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романси
Автор Мелани Добсон
Издавач Збор
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници359

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Кејт Мичел
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ина Мур
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Isabel Allende
1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џулија Квин
520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Хана Грејс
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lucy Foley
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Редклиф
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB