Чудесната госпоѓица
Бата Прес

Чудесната госпоѓица

Шифра на артикл: 055495
Баркод: 9786082532080
Код на производителот: 55495
Автор: Лорета Чејс
Достапно веднаш
0 МКД
430 МКД
430 МКД
6,96 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Алистер Карсингтон навистина не сака како порано, толку да ги обожува жените. За да им избега на своите најлоши навики, си замина далеку од цивилизацијата: во Дарбишир, и тоа во зима! Се надеваше дека таму со еден потег ќе заврши две нешта: дека ќе им побегне на сите свои пороци и дека ќе му се оддолжи на пријателот што му го спаси животот во битката кај Ватерло. Но, и покрај овие чесни намери, Алистер се најде лице во лице со госпоѓица Мирабел Олдриџ, необичната повозрасна девојка што е своеглава и истовремено досетлива како него. Но и совршено неодолива. Мирабел Олдриџ веќе има полни раце работа, внимавајќи нејзиниот генијален и неверојатно ексцентричен татко да не падне во неволја. Најмалку што ѝ треба е исклучително привлечен, претерано чувствителен и премногу умен благородник што ќе ја потсети дека и таа има срце – а и тело за кое тој забележува дека е толку неугледно облечено што дури чувствува граѓанска должност да го соблече. Може ли да биде полошо?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романси
Автор Лорета Чејс
Издавач Бата Прес
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници333

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Colleen Hoover
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Colleen Hoover
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Colleen Hoover
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Colleen Hoover
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Colleen Hoover
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Фиона Валпи
Цена 490 МКД
7,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Лиса Џул
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Кејт Мичел
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ина Мур
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џулија Квин
Цена 520 МКД
8,41 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.2 MB