Невозможниот господин
Бата Прес

Невозможниот господин

Шифра на артикл: 061685
ISBN: 9786082532264
Автор: Loreta Chejs
Достапно веднаш
0 МКД
430 МКД
430 МКД
6,96 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Англиските, француските и турските благородници уште од средниот век патувале во Египет да истражуваат, да владеат, да водат љубов и да уживаат во земјата на сонцето, фараоните и пирамидите. Во 1821 година на Нил е Руперт Карсингтон, четвртиот син на лордот Харгејт. Тој е вистински авантурист и заводник. Неодоливо згоден, неверојатно мажествен, секси и непоправливо невозможен, каде и да се упати, го следат неволји. Но… Руперт никогаш не се нашол во ситуација од која не може да побегне. Сѐ досега. По игра на судбината заврши во занданата на најзлогласниот каирски затвор и единствен излез му е да ја прифати опасната понуда на убавата црвенокоса вдовица, госпоѓица Дафне Пемброк. Таа сака Руперт да ѝ помогне да го пронајде братот, кој што веројатно е грабнат поради легендарното фараонско богатство. Нивната соработка е само деловна: таа ќе биде мозок на операцијата, а тој, Руперт – силата. На прв поглед тоа звучи многу едноставно. Но со време, напнатоста меѓу нив сѐ повеќе расте, а сопирачк
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романси
Автор Loreta Chejs
Издавач Бата Прес
Боја Мултиколор
Димензија A5
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници308

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Кејт Мичел
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ина Мур
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Isabel Allende
1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џулија Квин
520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Хана Грејс
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lucy Foley
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Редклиф
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB