Пред поплавата

Пред поплавата

Шифра на артикл: 093708
ISBN: 9786082436838
Автор: Болава Ана
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Тензичен роман за животот во малото гратче, каде што секој има свој придонес за неговото нефункционирање како идилично место. Главна хероина на овој роман е Ана чиј живот е во знакот на различни рокови – да се испорачаат собраните лековити билки или да се достават преведените текстови. Читателот нурнува во книжевно патување кое го води на различни страни – од еден сончев летен ден до ненадеен порој со големи грмежи, од мирисот на старата липа до задушлива болничка соба, од слобода на возење велосипед по опојните планински ливади до таванот полн суви билки, стари звуци и немири кои демнат во мракот. Ана Болава, пишувајќи за мало гратче во Чешка, напишала величествен роман за телото, ранливоста и осаменоста, роман за непрестајната игра на светлоста и на темнината. А напнатоста расте со секој нов чекор. Ќе се смири ли реката? Ќе донесе ли поплавата примирје? Олеснување? И што потоа? Каков ќе биде животот по поплавата?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романси
Автор Болава Ана
Јазик Македонски
Број на страници239

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Редклиф
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Карен Шалер
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Бет Моран
520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Фиона Валпи
490 МКД
7,93 EUR
Sačuvano u omiljne
700 МКД
11,33 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Илиески Жан
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Rebecca Serle
1.199 МКД
19,40 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Akwaeke Emezi
899 МКД
14,55 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB