Една зима во Њујорк
Бата Прес

Една зима во Њујорк

Шифра на артикл: 093801
ISBN: 9786082532523
Автор: Џози Силвер
Достапно веднаш
0 МКД
430 МКД
430 МКД
6,96 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Младата готвачка открива семејна тајна рецепта која можеби ќе ја доведе до љубовта—и животот—кој што го барала, претставена во овој неверојатен роман. Кога Ирис одлучува да се пресели во Њујорк за да го започне својот живот одново, таа сфаќа дека ја потценила колку е голема Големата Јаболка—сите носталгични филмови сместени во Њујорк што ги гледала со нејзината мајка. Но, Боби, најдобриот пријател на Ирис, не е за тоа да ја остави да се крие. Тој ја влече на познатиот есенски уличен саем во Мала Италија, и додека одат низ штандовите со храна, една мала семејна гелатерија ѝ го привлекува вниманието—дали можеби е тоа истата продавница што е на стара фотографија од нејзината мајка? Радознала, Ирис се враќа следниот ден и го запознава згодниот Џио, кој и кажува дека продавницата е во опасност да затвори. Неговиот чичко, единствен чувар на нивното семејно рецепт за гелато, е во кома, па не можат да прават повеќе. Кога Ирис ја пробува последната останата партија, таа сфаќа дека нивното гелато и нејзиното гелато се исто. Но како да им каже дека го знае нивното тајно рецепт кога не е сигурна зошто чичкото на Џио и го дал на нејзината мајка на прво место? Ирис нуди свои услуги како кулинар за да им помогне да го рекреираат вкусот и се заљубува во Џио и неговото семејство. Но, кога чичкото на Џио конечно се буди, сите тајни што Ирис ги чувала започнуваат да ја уништуваат новата живот—и новата љубов—што таа ја градела цела зима.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романси
Автор Џози Силвер
Издавач Бата Прес
Јазик Англиски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници333

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Кејт Мичел
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ина Мур
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Isabel Allende
1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џулија Квин
520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Хана Грејс
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lucy Foley
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Редклиф
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB