Шепотот на дневникот
Култура

Шепотот на дневникот

Шифра на артикл: 063925
ISBN: 9786082621876
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Нејзина работа е да им помогне на пациентите кои сета верба ја насочуваат во неа и нејзините врвни резултати како реномиран психијатар на денешницата. Со своите ужасни судбини и патишта, го прифаќаат нејзиниот метод на лечење, бидејќи тие не зборуваат. Воопшто. Тие пишуваат, бидејќи има нешто терапевтско во тоа да ги запишуваш своите најмрачни мисли кои те ужаснуваат да ги слушнеш на глас. Нејзината ќерка ги наоѓа тие исповеди заклучени во фиока која не би смеела да ја отвори по никоја цена. И ги чита со задоволство. Барем на почетокот… Тие исповеди и ја менуваат замислата за животот, и го размрдуваат стабилното тло под нозете и поимот за семејство со цврсти корени. Тие исповеди наместо на двонасочна улица, ја носат пред раскрсница. Раскрсница на нејзиниот живот, на мајка ù… На сè што знаела дотогаш, или не знаела…
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романси
Автор Ангела Пенова
Издавач Култура
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2024
Број на страници186

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Кејт Мичел
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ина Мур
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Isabel Allende
1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џулија Квин
520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Хана Грејс
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lucy Foley
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Редклиф
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB