Девојката од прозорецот
Бата Прес

Девојката од прозорецот

Шифра на артикл: 096109
ISBN: 9786082532707
Достапно веднаш
0 МКД
430 МКД
430 МКД
6,96 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
РОМАНОТ ПО КОЈ СЕ СНИМЕНИ СЕРИИТЕ „ДЕВОЈКАТА ОД ПРОЗОРЕЦОТ“ И „МОЈОТ ДОМ“ Ги познаваме по очите луѓето што повторно ќе ни предизвикаат болка доживеана во детството, и покрај тоа, се вљубуваме во нив. Животот нѐ насочува кон нив. Нашата судбина е запишана во родниот дом: куќата во која ги доживуваме првите трауми, со кои пораснавме и кои го определуваат нашиот животен пат. Само што многу често, тргнувајќи по тој пат, не можеме да ја откриеме среќата. Во оваа книга се раскажани две вистински животни приказни – ги обединува болката од траумите доживеани во детството, болка што не минува, не се заборава и остава трага за цел живот. … Искрената љубов помеѓу главната хероина Налан – Девојката од прозорецот, која секогаш живеела во луксуз, ама судбината ѝ предизвикала страдање, и Хајри – кој израснал во беда… Љубов, која ги сврзала тие две души, кои живееле два различни животи, ама е страсна, но болна… Во основното сиже се вметнати и драматичната приказна за Зејнеп и нејзиниот неуспешен обид да ја открие среќата во бракот со Мехди. Судбината ранува, а љубовта спасува.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романси
Автор Ѓулсерен Будајџоглу
Издавач Бата Прес
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2024
Број на страници344

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Кејт Мичел
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ина Мур
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Isabel Allende
1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џулија Квин
520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Хана Грејс
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lucy Foley
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Редклиф
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB