Проповед за падот на Рим
Арс Ламина

Проповед за падот на Рим

Шифра на артикл: 000137
ISBN: 9786082294513
Код на производителот: 137
Достапно веднаш
0 МКД
330 МКД
330 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Овој роман беше награден со престижната награда Prix Goncourt во 2012 година и раскажува четири приказни кои се меѓусебно испреплетени. Темата на книгата е судбината на Метју кој еден ден одеднаш решава да ги напушти студиите во Париз за да отвори и да води бар на Корзика заедно со својот пријател од детството, Либеро. Во книгата е забележано бавното распаѓање на универзумот кој тие го создаваат околу барот, свет кој е навидум совршен и идеален.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Жером Ферари
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2013
Број на страници168

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB