Господин Пип
Арс Ламина

Господин Пип

Шифра на артикл: 000991
ISBN: 9786082296494
Код на производителот: 991
Автор: Лојд Џоунс
Достапно веднаш
0 МКД
360 МКД
360 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Моќна и хумана приказна која ќе ви остане во сеќавање уште долго откако ќе ја завршите последната страница... :удна, оригинална приказна за придруната сила што мое да ја придонесе фантазијата кога еднаш ќе се распламти. Кога артилеријата одyвонува во планините, тринаесетгодиπната Матилда и нејзините соученици се воодушевени од авантурите на младиот сирак по име Пип, во градот Лондон, град чии контури стануваат пореални од нивниот уништен пејза. Како што вели г. Вотс, „Лице, кое е воодушевено од книга, едноставно заборава да дише“. Наскоро доаЌаат другите селани, на почетокот заплашени, а на крајот поттикнати да ги споделуваат своите приказни, со што ја оивуваат богатата митологија на своето минато. Ама, на опустошеното место, каде што дури и децата се принудени да ивеат од нивната мудрост, а дневното преивување е единствжената цел, фантазијата мое да биде опасна работа.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Лојд Џоунс
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници216

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB