Слобода
Арс Ламина

Слобода

Шифра на артикл: 000995
ISBN: 9786082296616
Код на производителот: 995
Достапно веднаш
0 МКД
750 МКД
750 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Слобода е епска, семејна сага во која комично и трагично се доловени искушенијата на слободата: возбудлив тинејxерски копне, тешки средовечни компромиси, товар на едно конзервативно семејство и на една империја. Кога Пети и Волтер Берглунд, конзервативни соседи, се доселуваат во Сент Пол, навидум совршениот живот започнува да се расплеткува во неочекувани насоки: семејни тајни, скришни љубови, лаги, компромиси и неуспеси. Маестрална нарација, добро темпирана и моќна, комична и потресна. Пети е оној вид идеална сосетка што секогаш е тука да ви помогне. Таа е совршена мајка и жената од соништата на Волтер. Таа и Волтер, адвокат за екологија, велосипедист и посветен семеен човек, придонесуваат во создавањето подобар свет преку гриа за околината и за луЌето околу себе.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Џонатан Френцен
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2013
Број на страници688

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.36 MB