Норвешка шума
Издавачки центар ТРИ

Норвешка шума

Шифра на артикл: 001989
Баркод: 9786082300283
Код на производителот: 1989
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Координати: време на револуцијата, шеесеттите години, далечната Јапонија Замисли: момче на осумнаесет години кое доаѓа во големиот град. Време на промени, побуни и изгубеност во модерниот свет. Во сиот тој метеж од новини и случувања, во срцето и низ улиците на градот, во малото сопче во студентскиот дом и во скриениот град некаде во планините, една поинаква, посилна, индивидуална револуција. Каде да се побара вистинската смисла на постоењето? Мозаикот од улички и места е лавиринт низ кој се движи јунакот, и ние заедно со него, низ потрагата по нештото кое ќе го обликува постоењето. И притоа, ќе се губиме, ќе патиме, ќе загубиме. Но она што останува како спиритус мовенс е надежта дека крајот на лавиринтот е тука, близу, досеглив, само уште некој милиметар да ги протегнме прстите. А тоа малку постојано се изместува, поместува, бега.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Харуки Мураками
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2012
Број на страници349

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB