Замоци на гневот
Антолог

Замоци на гневот

Шифра на артикл: 002557
ISBN: 9786082432076
Код на производителот: 2557
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во Европа во ЏИЏ век, во некое измислено, но мојеби и возмојно гратче, сѐ тече како историја и приказна: соништата на господин Раил и усните на госпоѓа Раилч приказната за првите возович мајот што го слуша бескрајотч детето што на себе ја носи сопствжената судбинач волшепството на Кристалната палатач необичниот јживот на архитектот Хектор Хоро, кој замислува градови од стакло. Ова е стилистичка партитура, составена од виртуозност и бистрина, копнејлива сетилност и болна литанија. Наративното писмо на Барико има исклучителна убавина, која се раѓа од енергичната интуиција на светот. Првиот роман на Алесандро Барико,според многу критичари, е и прв по вајноста. Со овој роман Барико го одбра курсот што го доведе до еден од водечките европски писатели на денешницата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Алесандро Барико
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници210

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB