Неговото семејство
Арс Ламина

Неговото семејство

Шифра на артикл: 002740
ISBN: 9786082476155
Код на производителот: 2740
Автор: Ернест Пул
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Многу критичари сметаат дека Неговото семејство ја добива Пулицеровата награда што не е сè уште установена три години претходно за да го круниса критичкиот успех на Пристаништето. Во балзаковски манир, но со поголема верба во луѓето (и со помал успех), романот го истражува односот меѓу шеесетгодишниот Родјер Гејл, кој неодамна останал вдовец, и неговите три ќерки. Едит, најстарата, е венчана и има сопствено семејствоч Дебора, средната, е директорка на училиште, многу поприврзана за својата работа отколку за своето момче, Алан Бердч Лора, пак, најмладата (која рано во делото ја објавува својата свршувачка за брокерот Харолд Слоун) е слободоумна и непослушна девојка. Низ дејството на романот – грубо скицирано меѓу едно убиство, две неверства, еден развод и една венчавка –
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Ернест Пул
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2016
Број на страници352

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB