На маргините
Арс Ламина

На маргините

Шифра на артикл: 002747
ISBN: 9786082476261
Код на производителот: 2747
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
На маргините е приказна за Сигизмонд Понс, Французин кој заминува на кусо деловно патување во шпанија оставајќи ги зад себе својата млада сопруга и синот. Кога стигнува во Барселона, прима писмо пратено од неговата домашна адреса. Го отвора и се смрзнува од ужас откако ќе наџре одвај неколку зборови: „Скокна од врвот. Веднаш почина.“ Емотивно неподготвен да продолжи да чита понатаму, тој го става писмото в дјеб и вкочанет како месечар живее три дена во озлогласжената област на проституцијата во Барселона. Овде неговиот ум постепено успева да се кристализира околу две слики, две претстави: онаа на лјубовта, која се јавува во форма на една многу млада проститутка, и онаа на смртта, која се јавува во форма на самиот град во кој моментално се наоѓа, а кој, како и цела шпанија, живурка под диктатурата на Франко.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Андре Пјер де Мандијарг
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2016
Број на страници208

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB