Ѕвездест клуч
Арс Ламина

Ѕвездест клуч

Шифра на артикл: 002754
ISBN: 9786082479576
Код на производителот: 2754
Автор: Примо Леви
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
4,69 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Награденото дело Одвртувачот е напишано цели триесет години по Аушвиц и по болното сведоштво за лагер-нацистите. Фаусоне, или како што сите го викаат – Тино, е протагонистот на ова прво дело од Примо Леви. Тој е работник кој на плеќи го носи макотрпното искуство на монтер во фабриката „Ланча“ и патува низ светот за да монтира кранови, висечки мостови, метални конструкции, нафтени уреди. Романот раскажува за неговиот жживот и за неговата работа: нешто како модерна Одисеја, со протагонист чијшто жживот личи на Одисеј, што од Индија во Русија, од Алјаска во Африка, несебично ја нуди својата стручност и желба за работа, нешто што Леви го раскажува со истанчена иронија, идентификувајќи се со сопствениот лик и со неговите авантури.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Примо Леви
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2017
Број на страници192

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB