Карагандиски деветини
Арс Ламина

Карагандиски деветини

Шифра на артикл: 002755
ISBN: 9786082476032
Код на производителот: 2755
Автор: Олег Павлов
Достапно веднаш
0 МКД
210 МКД
210 МКД
3,40 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Гротескна карикатура на последните денови на Советскиот сојуз, Карагандински деветини ги следи искуствата на младиот Алјоша Холмогоров кој, откако го завршува својот воен рок, го минува времето безделничејќи во стоматолошките оддели на вожената болница и неволно чекајќи – по налог на неговиот глув заставник Абдула Ибрахимович Абдулаев – еден необичен подарок: „вечен заб од железо“.Токму во мигот кога треба да го добие, Алјоша е ненадејно повикан од заботехничарот и раководител на санитетскиот оддел (со внимателно избрано презиме и „со образование над средното“) Институтов на патување што набрзо ќе го одведе во сновидните предели на Кралството на мртвите.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Олег Павлов
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници160

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB