Прогон
Арс Ламина

Прогон

Шифра на артикл: 002757
ISBN: 9786082479316
Код на производителот: 2757
Достапно веднаш
0 МКД
190 МКД
190 МКД
3,07 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дејството во романот „Прогон“ се случува во текот на 46-те минути, колку што трае изведбата на Бетовеновата симфонија „Ероика“ во театарот во Хавана, каде што се крие еден млад човек, кој поминува низ политичка битка, терористичка акција, измачување и предавство. Неговите поранешни другари, сега прогонувачи, го чекаат во задните редови на театарот. Користејќи ги своите раскајувачки техники и јазично мајсторство, преку плуралитет на гласови, Алехо Карпентиер ја обработува политичката клима во Куба во текот на турбулентните години од владеењето на диктаторот Мачадо, преку аспекти што ни го даваат клучот за разбирање на јживотот на протагонистот (неговата политичка борба, семејните и интимните односи, неговите религиски погледи и гризењето на совеста).
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Алехо Карпентиер
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници104

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB