Дон Хуан
Арс Ламина

Дон Хуан

Шифра на артикл: 003081
ISBN: 9786082477251
Код на производителот: 3081
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Baljesteroviot Don Huan e roden kako Andaluziec shto se opredeluva kako Galiciec, a pred se se chuvstvuva kako Tenorio. Toj e osobeno veren na semejstvoto i na tradicijata. Nema zhelba za bescelno skitanje, no ne mozhe i da se oddade na vechen odmor, zashto mu se zabraneti i nebesniot mir i pekolnite maki. Osuden e da zhivee dodeka ima lugje koi veruvaat vo negovoto postoenje - nekade na rabot megju sonot i magijata.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Гонзало Торенте Баљестер
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници416

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB