Сестрата на Дон Кихот
Арс Ламина

Сестрата на Дон Кихот

Шифра на артикл: 003218
Баркод: 9786082479606
Код на производителот: 3218
Достапно веднаш
0 МКД
230 МКД
230 МКД
3,72 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дејството во романот „Сестрата на Дон Кихот“ е сместено во триесеттите години во Берлин. Централна фигура е сликарот Тео шрат, кој е неискусен во лјубовта и има задача да ù наслика портрет на младата и убава вдовица, Саскија Скорел. Уште при првата средба шрат е маѓепсан од нејзината појава и се влјубува во неа без задршка. Истовремено, открива дека таа живее во свој свет преполн илузии, во некоја сонувана замисла за себеси. Возбудениот сликар, подозрив и лјубоморен, сега работи на портретот на неговиот модел, вдовицата Вајтцух, чија мистичност таинствено се вовлекува во сликата. Но, Тео е спречен да ја дофати Саскија на платното...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Мартин Кесел
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници155

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.36 MB