Патот на запад
Издавачки центар ТРИ

Патот на запад

Шифра на артикл: 003362
ISBN: 9786082304571
Код на производителот: 3362
Автор: А.Б. Гатри
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Патот на Запад е исклучително привлечен и читлив роман кој ги оживува авантурите на раните патници кон Запад и нивниот пионерски дух. Оваа прочуена американска класика говори за напорите, разочарувањата и успесите на доселениците кои за првпат ги истражуваат подрачјата на ненаселениот Запад во 1864 година. Енергичниот Ирвин Тадлок го води карванот кочии по Орегонската патека, со помош на водичот Дик Самерс. По неколку незгоди кои резултираат со неколку загубени жживоти, меѓу доселениците избива еден вид на бунт, па улогата на водач ја презема Лајж Еванс. Наскоро карванот се дели на разни сопернички фракции, кои сепак ги спојува заедничката цел – да го преживеат мачниот пат до Орегон.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор А.Б. Гатри
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници432

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.28 MB