Карта и територија
Издавачки центар ТРИ

Карта и територија

Шифра на артикл: 003363
Баркод: 9786082304588
Код на производителот: 3363
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Градејќи си го името и репутацијата со изложување на фотографии од автомапите на „Мишлен“, необични дела што му носат многу пофалби од уметничкиот свет, жед Мартен се враќа повторно на сцжената по десетгодишно отсуство. И носи добри вести, што немаат никаква врска со расипаниот котел за греење во неговиот стан, наближувањето на уште една тажна божикна вечера со татко му, ниту со сеќавањата на неговата проколната лјубовна врска со прекрасната Олга. Не, се работи за неговата нова изложба во која го вклучува, верувале или не, познатиот француски писател Мишел Уелбек. Изложбата „Занаети и занимања“, всушност, серија портрети на обични и необични луѓе сликани како работат – му носи на жед меѓународно признание и слава. Но котелот во неговиот стан е сè уште расипан, неговиот оддалечен татко и понатаму паѓа во заборав и, што е најлошо од сè, му се јавува еден инспектор кој ја бара неговата соработка за решавање на едно грозоморно злосторство.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Мишел Уелбек
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници356

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.39 MB